Fotele biurowe siatkowe nie dość, że są lekkie, to jeszcze szalenie wygodne. Jedynym mankamentem może być fakt niezbyt trafnego wyprofilowania. Jednak, gdy pod kręgosłup podłożymy sobie jasiek — to czujemy się fantastycznie. Wiadomo zresztą, że fotele biurowe nie służą do odpoczynku. Praca przy komputerze na takim fotelu to przyjemność. Dzięki siatce, która powoduje swobodny przepływ powietrza, komfort wydaje się idealny.

Fotele biurowe siatkowe – Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Fotele biurowe siatkowe - Na co zwrócić uwagę przy wyborze?Przy wyborze fotela biurowego należy pamiętać, by kupić taki, w którym można regulować odchylenie zagłówka. Jest to bardzo ważne, kiedy chcemy chwilę odpocząć. Jeżeli opieramy się i kręgosłup wygina się w pałąk, jest to szalenie niewygodne i oczywiście niezdrowe. Powinno być zupełnie odwrotnie: głowa winna spoczywać odchylona do tyłu, a kręgosłup wysunięty do przodu. Wtedy odpoczynek jest pełny i gwarancja regeneracji — murowana. Niestety większość producentów zupełnie nie zwraca na to uwagi. Tak jakby sami nie siedzieli w fotelu. Ten sam efekt królował kiedyś w pociągach w klasie pierwszej. Nie wiem, jak jest teraz, gdyż już dawno temu jeździłem w pierwszej klasie.

Oprócz komfortu, jaki daje praca w takim fotelu, na uwagę zasługuje jeszcze walor estetyczny. Krzesło takie w połączeniu z meblami o podobnym klimacie dodaje pomieszczeniu nowoczesności.

W ogóle przypomnijmy sobie siermiężny i bezgustowny wygląd biur z zeszłej epoki. Pokój biurowy przeważnie wyglądał niesympatycznie i praca w nim nie należała do przyjemnych. Zależy jeszcze jaki rodzaj pracy w takim pokoju się wykonywało i w jakim towarzystwie się przebywało. Głownie zresztą ówcześni biuraliści, a przynajmniej ich większość zatrudniona była po to, by udowodnić, że nie ma bezrobocia. A teraz, jeśli taki bezrobotny siedzi sobie w wygodnym fotelu, to stan ten może przynajmniej lżej znieść.

Zalety siatkowych foteli biurowych

Biurowe fotele siatkowe są świetnym wynalazkiem. Pomysłodawca powinien dostać za to nagrodę Nobla. Estetyka godna nowoczesnych trendów. Wygoda w pracy jest nie do przecenienia. Wydajność wrasta nieoczekiwanie, a chwilowy relaks pozwala na dalsze podjęcie pracy. Ortopedzi zwracają szczególną uwagę na sposób, w jaki się siedzi. Zwłaszcza gdy praca wymaga długiego obcowania z fotelem. Kręgosłup to maszt, na który wciągamy flagę naszego samopoczucia. Już z daleka powinno widać z kim się ma do czynienia.