Zawód programisty jest obecnie bardzo pożądany na rynku pracy, ale aby go efektywnie wykonywać niezbędne są komfortowe warunki. Jednym z głównych wymagań, aby praca była owocna jest odpowiednie krzesło dla programisty. Pozwoli to zapobiec problemom z kręgosłupem, jak również bólom głowy czy kłopotom z prawidłowym widzeniem. Dzięki temu, również skupienie i wydajność powinny być na wyższym poziomie. Praca przy komputerze może być bardziej męcząca od tej fizycznej, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu i pieniędzy na dokonanie właściwego wyboru. W tym przypadku, zdecydowanie ważniejsza jest ergonomia niż wygląd siedzenia.

Możemy wyróżnić 2 główne typy foteli:

  • klasyczne/biurowe – charakteryzuje je pewne ograniczenie jeśli chodzi o ilość funkcji. Mimo to, można znaleźć wiele modeli z których będziemy zadowoleni. Kolejną zaletą jest stosunkowo niska cena, a więc dostępność dla każdego,
  • gamingowe – ich popularność zdecydowanie wzrosła w ostatnich latach, z uwagi na coraz wyższe notowania rynku gier. Najczęściej są bardzo rozbudowane i zawierają dodatki niespotykane w zwykłych fotelach. Oryginalny design kusi szczególnie młodszych użytkowników. Wadą jest wyższa cena, ale dla programisty ta kwestia nie powinna być kluczowa.

Możemy wyróżnić 2 główne typy foteli:Warto szczególnie zwrócić uwagę na oparcie, a w nim na wsparcie zarówno dla odcinka kręgosłupa lędźwiowego jak i szyjnego. Dzięki temu tysiące godzin spędzonych w pozycji siedzącej nie będzie męczarnią. Dłonie, nadgarstki i łokcie są mniej obciążone dzięki odpowiednim podłokietnikom. Szczególnie gdy z krzesła będzie korzystać więcej osób, konieczne będą tu odpowiednie regulacje. Materiał wykończenia, szczególnie myśląc o upalnych dniach, będzie istotnym czynnikiem finalnej selekcji. Na maksymalne obciążenie należy zwrócić uwagę zwłaszcza, gdy użytkownikami będą masywne osoby.

Krzesło dla programisty – Kluczowe właściwości

  • zakres obrotu – pozwoli na szybszy kontakt z innymi ludźmi,
  • regulacja wysokości – dzięki niej siedzisko będzie mogło służyć większej liczbie osób,
  • regulacja odchylenia oparcia – umożliwi chwilę przerwy, relaks a nawet krótką drzemkę w czasie pracy.

Oferta krzeseł dla programisty jest bardzo szeroka. Dzięki temu nie powinno być żadnych problemów z wyborem odpowiedniego modelu, który będzie używany długo i pomoże w skutecznej pracy. Priorytetem powinno być tu indywidualne podejście.